Діггери: діти підземелля! Субота, 23.11.2024, 03:40
Головна | Зареєструватись | Інстал Вітаємо Вас Гість | RSS
Навігація по сайту

Категорії статей
Діггерські об'єкти... [0]
Пізнавальні! [5]
Про підземелля.... і мешканців [2]
Діггерство: звіти.... [1]

Головна » Статті » Пізнавальні!

Як приручити п’ять левів Львова...
Львів Середньовічний!

Гуляючи по Середньовічному Львову, ти просто поринаєш у ті часи, коли люди носили колоритні костюми та вишукані сукні, у часи королів та князів. Дивишся на давні історичні споруди, і уявляєш собі середньовічний королівський бал, де за великими столами сидять король, його свита, його гості. А у той час під столами доїдають “недоїдки” придворні собаки разом із прислугою. Зараз ще збереглися будинки Монастиря, Церкви, де поруч у цих же будівлях живуть люди.
Датою заснування Львову вважається 1256 рік - час, коли з явилася перша письмова згадка про місто. Дуже багато цікавого відбувалося у середньовічні часи на території цього міста. Стояли великі стіни, обороняли місто від ворогів. Доречі, цікавим фактом є те, що багато релігійних закладів мають “серпики” (полумісяці) на православних хрестах. Це робилося спеціально для того, щоб мусульманські “вороги” не нищили ці храми. Бо коли вони бачили той серпик, не чіпали споруди. Таким чином вдалося зберегти ці пам’ятки і по теперішній день! Звісно, неможливо приділити у вагу усім
пам’яткам Львова, але деякі з них варті особливої уваги.

Аптека - музей, що має 10 залів та ще й підземелля. Лише тут у Львові можна придбати “залізне вино” , яке підвищую рівень гемоглобіну у крові, а також дуже популярний серед туристів “Вігор” – міцну настоянку на травах, Львівську відповідь “Віагрі”. Є там і такий собі “кабінет алхіміка” - досить містичне місце, а на виході із підземель аптеки вам скаже своєрідне “до побачення”… відьма. Не лякайтеся – скульптура знахарки. Тьху тричі!
Пам ятник Усмішці, Галерея Мистецтв “Дзига”, там подають каву з вогнем!
Вірменська вулиця, Вірменський храм – теж із скарбниці Львова.
Ратуша, що беззаперечно є Серцем Львова. Знаходиться на центральній площі Ринок. Якщо піднятися на неї, - видно місто з усіх сторін. Дуже гарне враження.
Монастир Бенедиктом - одна з найцікавіших пам’яток міста. Це жіночий монастир, який було засновано у 1593 році. Будинок цікаво прикрашений кам’яними скульптурами. Княжий Замок. Смотровий майдачик. Пам’ятник Леву. 1360 року на горі поряд з містом, де стояв Князівський Замок, король Казимир Великий розпочав будівництво Високого Замку. Саме у ньому зберігалися скарбниця, арсенал та найважливіші документи. Сьогодні на горі Високий Замок (413 м над рівнем моря) лишився тільки малий фрагмент оборонної стіни, який дуже нагадує про часи минулого.
Найстаріший будинок у Львові знаходиться на вул. Звенигірській, 8.

Львів кофейний!

У Львові свої легенди має навіть проста кав’ярня в центрі міста, - наприклад, “Золотий Дукат”. Дуже давно, ще за середньовічних часів, на місці кав’ярні жили батько з дочкою, а доня була з характером – ніяк не могла вибрати собі достойного нареченого і вийти заміж. Втім, одного дня повз їх будиночок проходив караван зі Сходу, який тимчасово зупинився у них. Там був один молодий юнак. Якось цей хлопець зварив чудодійний напій (що тепер називається справжньою кавою), чим і підкорив серце молодої дівчини. Але юнак разом із караваном пішов далі і більше ніколи не повертався. Дівчина чекала - чекала, збирала золоті дукати, але свого коханого так більш і не зустріла. Тепер на цьому місці - кав’ярня, всередині - і кава (понад 40 сортів), і дукати, і та ж сама дівчина (точніше, іі привид). Найдорожча чашка кави тут коштує 60 грн, це “Копі Лювак”, рідкий сорт кофе аж з острова Ява.

Львів Нічний!

Час знайомства зі Львовом – день білий. Але Львів не менш привабливий і вночі. Коли сонце сідає за горизонті вже можна спостерігати приємну таємничу атмосферу, Львів починає жити своїм «другим» життям. Нічна екскурсія по Львову – це щось неймовірне! Чомусь мені запам’яталося, що середньовічний Львів був наповнений будинками розпусти та розваг, а також іншими не менш цікавими речами. В одному із таких будиночків чоловіки, перш ніж зайти всередину, мали залишати на стінах закладу сліди своїх чоловічих “можливостей”. Зараз стіни цього будинку мають вигляд скульптурного накопичення штучних.... тих самих “чоловічих цінностей”.

Сама прогулянка по нічному Львову – досить зворушлива і навіть дещо романтична. Зараз у сучасному місці теж багато центрів розваг (зрозуміло, пристойних): дискотек, казино тощо.

Львів Містичний!

Львів має і своє таємне підземне життя - темне, спокійне, безлюдне. Там багато тунелів та ходів, що зробили люди для пересування ще у минулих століттях. Останнім часом підземелля теж стають об’єктом екскурсій. Але не кожен наважується поринути у світ темряви і жаху. Тому що є в тих підземеллях свої мешканці... Якщо вірити “Легенді Львівських Підземель”, ще з давніх часів оберігає свої володіння під землею Привид Чорного Монаху. Історія була така. Одного разу до Львова приїхав монах. Його прийняли дуже добре. Але монаху цього було замало, бо його поставили в один ряд з іншими львівськими монахами. А він вважав себе кращим за них! Коли він почав протестувати, його посадили в келію. Монах там довго сидів і нікуди не виходив. Але коли в келію зайшли люди, то знайшли там лише листок - підписаний кров’ю договір монаха із дияволом. Монах, кажуть, і нині там: проходячи по підземеллям, у мене було таке відчуття, ніби мене хтось переслідує… Крім привіда, у підземеллях можна побачити інші цікаві речі - кажанів, відбитки людських зубів на стінах та три відра з чоловічими кістками.

Львів Романтичний!

А ще є у Львові англійська вуличка, що має романтичну історію! Вулиця, яку побудував закоханий львів’янин для своєї лондонської коханої. Він запропонував їй їхати з ним у Львов, але вона відмовилася, бо їй більше подобалося у Лондоні. Тоді рішучий наречений побудував у Львові вулицю - аналог лондонської вулички. Дівчина була так вражена, що погодилася переїхати до Львову.

Досить цікавим є місцевий діалект, на якому розмовляють мешканці міста. Багато цікавих слів та висловів. От мені чомусь запам’ятався вираз “галицька точніть”. Це коли, наприклад, люди домовляються зустрітися о 12-00, приходять у назначене місце на 12-30, але й 13-00 – то є ще не пізно.

Про Львів можна говорити нескінченно. І не потрібно машини часу, щоб переміститися у інший вимір. Достатньо лише приїхати до Львову, як починає грати фантазія, і я уявляю – “А ким би я могла бути у ті давні часи – може поважною панною, або служницею, або власницею одного з будинків розпусти. Цікаво так!» Але сьогодні, мабуть я просто дуже вражена зустріччю з Львовом!»

Матеріал туристичної газети "ВЕСЬ МИР в кармане"

Категорія: Пізнавальні! | Добавив: eXtremal (13.12.2008) | Автор: Вероніка Шевченко
Переглядів: 2175 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Зареєструватись | Інстал ]

Місце інсталу

Пошук
 

Лінки по темі

Статистика

Copyright Andrey © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz